Fitness

5 Unique Workauts to Improve your Deadlift
HAFTADA 6 GÜN
15 SAAT
HİZMET VERİYORUZ

FİTNESS NEDİR ?

Fitness kelimesi sözlüklerde “uygunluk saglik” olarak yer alir. Dilimize de fitness olarak girmistir. Fit olmak demektir. Bilindigi gibi fit olmak demek orantili olmak ödesmek anlamlarini da içerir. Spor ve egzersizle ugrasanlar fit olmayi vücudun orantili ve kuvvetli olmasini belirtmek için kullanirlar. Fit olan vücut orantilidir sagliklidir. Hastaliklara karsi dirençlidir. Kas ve kemik yapisi saglamdir

FİTNESS SAĞLADIĞI FAYDALARI

EGZERSIZ KALBI GÜÇLENDIRIR. Bunun dogal sonucunda dinlenme anindaki ritmi azalir. Vücudun normal aktivitelerini sürdürebilmesi için kan pompalama islevini yerine getirirken zorlanmaz.

YAKIT OLARAK YAGLARI KULLANIR. Düzenli yapilan egzersizlerde vücut yakit olarak yaglari kullanir. Dolayisiyla verimli kilo kaybi ile güçlenen kaslar gündeme gelir.

KAN BASINCI AZALIR. Kuvvetli kardiyovasküler sistemde kan basinci düsük olacagindan yüksek tansiyon riskleri görülmez.

DAHA FAZLA ENERJI KAZANILIR. Egzersiz yapan vücut duragan bir yasam süren vücuda nazaran daha fazla enerjiktir. Böylece günlük yasamda yorgunluk hissi azalir sevilen aktivitelerin yapilmasina olanak saglanir.

KANDAKİ KOLESTEROL SEVIYESI DÜZENLENIR. Düzenli egzersiz kandaki yüksek yogunluklu (HDL) lipoproteinleri arttirarak düsük yogunluklu (LDL) proteinlere oranini (HDL/LDL) degistirerek dolasim sistemi ile kalp hastaliklari riskini azaltir.

ENDORFIN SALGILANMASI ARTAR. Mutluluk hissi veren endorfin hormonunun salgilanmasi egzersizden sonra artar. Endorfin ayni zamanda agri sizi hissini azaltir.